Wbrew pozorom klocki dla dzieci to nie tylko Lego, ale też wiele innych firm. Na rynku znajdziemy kilka polskich marek, jakie swoimi zabawkami zawojowały serca dzieci na całym świecie. Wśród nich wyróżniają się klocki Marioinex, jakim poświęcony jest poniższy artykuł. Opowiadamy w nim o historii polskiej firmy zabawkowej, a także o tym czym ich produkty wyróżniają się na tle innych. Tekst ten przeznaczony jest przede wszystkim dla rodziców, którzy pragną zapewnić swoim pociechom wciągającą, rozwijającą rozrywkę. Zapraszamy do lektury!

Marka z tradycjami

 

Podobnie, jak w przypadku wielu firm zabawkowych, Marioinex powstał na bazie rodzinnego biznesu. Na rynku obecny jest już od ponad trzydziestu lat, co świadczy o jego niesłabnącej popularności. Szeroki wybór klocków Marioinex znajdziemy w większości sklepów z zabawkami dla dzieci. (Przykładem może być tu oferta Krainy Klocków, jaką zobaczycie w tym miejscu: krainaklockow.com/k/klocki/marioinex). Choć firma ta nie jest tak znana, jak wspomniane Lego, z którym niewielu może konkurować, czy też polska marka Cobi, to ma grono swoich wiernych wielbicieli, a przede wszystkim jest lubiana przez dzieciaki. Świadczą o tym liczne nagrody, jakie Marioinex otrzymuje każdego roku za swoje zabawki.

Dlaczego właśnie klocki Marioinex?

 

Wśród zalewu tanich, chińskich zabawek, jakie nie zawsze cechuje wysoka jakość, zestawy polskiej firmy wyróżniają się dbałością o każdy szczegół w czasie produkcji. Co oznacza to w praktyce? Ich produkty są wytrzymałe, a także w pełni bezpieczne dla dzieci w różnych przedziałach wiekowych. Dodatkowym atutem marki jest jej ekologiczność. Produkty Marioinex mogą być bowiem użyte ponownie w procesie recyklingu. Wszystko za sprawą nowoczesnych technologii używanych do ich produkcji.

 

Jeśli chodzi natomiast o same klocki i zestawy, czyli to co jest najważniejsze dla dzieciaków, to mogą się one pochwalić wyjątkową formą. W przeciwieństwie do sześcianów Lego i Cobi, Marioinex proponuje tak zwane „waffle”. Z ich pomocą dzieci są w stanie ułożyć nie mniej skomplikowane budowle, niż w przypadku dwóch wspomnianych wyżej marek. Nie znajdziemy tutaj zestawów firmowanych postaciami znanymi z kina, czy gier komputerowych, co dla wielu dzieci może być znaczącą wadą. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by dzieci tworzyły własne zabawkowe światy, jakie przyniosą im jeszcze więcej radości.

 

Jeśli chodzi o przedział wiekowy to wśród produktów Marioinex znajdziemy klocki przeznaczone głównie dla młodszych dzieci, ale nie tylko. Ogólny przedział wiekowy wynosi od 2 do 8 lat i wzwyż. Ze względu na duży rozmiar klocków, doskonale sprawdzą się one dla najmłodszych dzieciaków, które dopiero zaczynają swoją przygodę z zabawkami.

Certyfikat CE

 

Jeśli jeszcze macie wątpliwości to warto wspomnieć, że wszystkie zabawki od polskiej firmy posiadają certyfikat CE, a także wiele innych wyróżnień, jakie gwarantują ich wysoką jakość, a przede wszystkim wciągającą, rozwijającą zabawę dla dzieci. Oczywiście, przy wyborze klocków warto zastanowić się również nad produktami Lego oraz Cobi. Najlepiej, gdy przedstawimy dziecku ich różne rodzaje, żeby samo mogło uznać, jakimi bawi mu się najprzyjemniej.