Witryna kojarzy się z dużym, nie zawsze do końca praktycznym meblem, którego spora część jest silnie wyeksponowana. W związku z tym trzeba o nią szczególnie dbać i dobrze przemyśleć, co chcemy umieścić wewnątrz. Od tej strony jest z pewnością mniej praktyczna, niż komoda z szufladami jednak dobrze zagospodarowana witryna z pewnością będzie ozdobą każdego wnętrza.

 

Komoda czy witryna – nie zawsze musisz wybierać

W sklepach często można znaleźć przeszklone nakładki na komody, które po połączeniu stanowią doskonałe połączenie będąc praktyczne oraz bardzo estetyczne. W szufladach możemy umieścić np. dokumenty. Komoda ma wiele zastosowań stąd zrozumiałe, że mając mniejszą powierzchnię mieszkania warto wybrać komodę.To rozwiązanie z nakładką zapewnia nam bardzo stylowy kompromis. Taki układ sprawdza się praktycznie w każdym mieszkaniu. Jedynie na poddaszu może być problem, ponieważ sufity mają skosy i nie każdy mebel się zmieści. Witryna z pewnością oprócz walorów estetycznych ma również walory praktyczne. Przedmioty, które się tam znajdują są lepiej zabezpieczone przed zabrudzeniami. Mamy również możliwość ciągłego wglądu w jej zawartość bez nieustannego otwierania i zamykania. Jest to bardzo przydatne jeżeli jesteśmy posiadaczami wyjątkowego księgozbioru. Z jednej strony możemy nacieszyć się widokiem swojej biblioteczki i w razie potrzeby bez problemu odnaleźć pożądaną publikację, a z drugiej strony jest ona bezpiecznie zamknięta za szybą i zabezpieczona przed kurzem.

 

Co wstawić do witryny?

W Polsce tradycyjnie w witrynach możemy zobaczyć ozdobne komplety stołowe, wyciągane tylko na specjalne okazje, czasami dobry alkohol oraz zdjęcia. Zdecydowanie rzadziej książki lub wyjątkowe pamiątki. To jak zagospodarujemy naszą powierzchnię to nasza sprawa, jednak pamiętajmy, że dzięki witrynie możemy uatrakcyjnić wnętrze. Przedmioty codziennego użytku nie mają zazwyczaj takich walorów estetycznych, dlatego jeśli chcemy coś umieścić wewnątrz, a nie do końca wiemy co, to zawsze warto pomyśleć o zdjęciach rodzinnych. Witryna nie zawsze musi być ogromna i masywna. W sypialni może się znaleźć witrynka biała lub w dowolnym innym kolorze pasującym do pozostałych mebli. Z pewnością będzie miłym dodatkiem do naszego pokoju.

Link: https://meblezych.pl/meble