Medycyna estetyczna od lat cieszy się bardzo dużą popularnością wśród ludzi, którzy z różnych przyczyn posiadają trwałe problemy zdrowotne, takie jak słabe i wypadające włosy oraz zaburzenia krążenia. Może okazać się również bardzo pomocna osobom, które nie potrafią zaakceptować zmian wyglądu swojego ciała – może to być cellulit, rozstępy, blizny, worki pod oczami oraz nadmiar tkanki tłuszczowej. We wszystkich wymienionych przypadkach bardzo pomocna będzie karboksyterapia, która jest innowacyjną i stosunkowo nową metodą. Na czym polega karboksyterapia w Krakowie? Jakie korzyści może Ci przynieść?

Karboksyterapia – co to takiego?

Choć nazwa jest skomplikowana, sam zabieg jest bardzo prosty – polega na tym, że specjalista w swojej dziedzinie precyzyjnie i ostrożnie wprowadza pod skórę dwutlenek węgla we wskazanym przez pacjenta miejscu, w którym występuje problem. Bardzo ważny jest również fakt, przez który karboksyterapia staje się coraz bardziej popularna, że aplikowany dwutlenek węgla jest czystym, medycznym i starannie przebadanym gazem, dzięki czemu w odróżnieniu od innych zabiegów medycyny estetycznej, jest ona bardzo bezpieczna zarówno w trakcie zabiegu, jak i po jego wykonaniu.

W jaki sposób działa karboksyterapia?

Gdy dwutlenek węgla zostanie zaaplikowany, równomiernie rozchodzi się pod skórą, rozszerzając naczynia krwionośne. Poprawia to w szybki i bardzo efektywny sposób odżywienie i dotlenienie tkanek. Dwutlenek węgla stymuluje również podskórne procesy regeneracyjne, co prowadzi do powstawania nowych, zdrowych i drobnych naczyń krwionośnych. Pobudza on naturalne procesy, które zostały uśpione w naszym organizmie pod wpływem starzenia się, złego odżywiania lub też braku aktywności fizycznej. Pierwsze efekty będą widoczne już po pierwszym zabiegu, który od razu uruchomi produkcję kolagenu i elastyny – najlepiej jest jednak wykonać serię powtórzeń.

Karboksyterapia w Krakowie – dlaczego warto zrobić zabieg właśnie tam?

Omawiany zabieg staje się coraz bardziej popularnym zabiegiem w całej Polsce, jednak to właśnie hasło „karboksyterapia w Krakowie” należy do jednych z najchętniej wpisywanych do różnych wyszukiwarek internetowych. To właśnie tam znajdują się jedne z najbardziej renomowanych klinik, które zajmują się przeprowadzaniem tego zabiegu. Należy do nich między innymi Centrum Zdrowego Włosa, które cieszy się bardzo dobrymi opiniami pacjentów, którzy są niezwykle zadowoleni z efektów karboksyterapii w Krakowie.