Praca nad dobrą formą i wyglądem swojego ciała nie jest zadaniem łatwym, przekonał się o tym każdy, kto choć raz podjął próbę kształtowania sylwetki i wytrwania w diecie. Co więcej, utrzymanie wymarzonej wagi jest często jeszcze trudniejsze, niż sam proces dążenia do niej. Wyjątkowo dużym i ważnym wsparciem jest więc wsparcie specjalisty żywienia, który podpowie jakich błędów unikać, ułoży jadłospis, odpowie na wszelkie nurtujące pytania, a także pomoże wytrwać w postanowieniach. Konsultacje online z dietetykiem są odpowiedzią na wszystkie z wymienionych potrzeb.

Na czym polegają konsultacje online z dietetykiem?

Praca dietetyka polega na opracowywaniu sposobów żywieniowych, w oparciu o indywidualne potrzeby danej osoby, aby zapewnić optymalny dobór składników odżywczych, potrzebnych do życia w zdrowiu i dobrej formie fizycznej. Porady specjalisty dietetyka nie są zarezerwowane dla osób zmagających się z chorobami, ale także dla każdego, kto chce żyć w pełni zdrowia i kondycji. Konsultacje online to alternatywa dla wizyty w stacjonarnym gabinecie i w zasadzie nie różni się od niej zanadto. Korzystając z możliwości, jakie dają nowe technologie, dietetyk używa komunikatorów internetowych i rozmów wideo do przeprowadzenia z klientem rozmowy, oceny stanu zdrowia na podstawie wywiadu oraz badań i monitorowanie postępów. Na tej podstawie dietetyk online jest w stanie odpowiedzieć na wszelkie pytania, ułożyć indywidualny plan żywieniowy lub dietę zdrowotną, a także doradzić w kwestiach zmian nawyków i trybu życia.

Zalety dietetycznych konsultacji online

Choć wydawać by się mogło, że konsultacje online w żaden sposób nie są w stanie zastąpić wizyty w gabinecie, nic bardziej mylnego. Dobry dietetyk jest w stanie bez trudu wykonać swoją pracę w sposób kompetentny i profesjonalny na podstawie informacji i danych, którymi można dzielić się w sieci i przy użyciu rozmaitych narzędzi internetowych. Ponadto wybierając konsultacje z dietetykiem online, nie musimy nawet wychodzić z domu, co jest ogromną oszczędnością czasu, którego czasem tak nam brakuje w wirze codziennych obowiązków. Ponadto czas czekania na wizytę do dietetyka potrafi czasem przyprawić o zawrót głowy do tego stopnia, że rezygnujemy z chęci wprowadzenia dobrych zmian w swoim życiu, a motywacja spada w tym czasie do zera. Niewątpliwie dużą zaletą konsultacji online jest także niższa cena za indywidualnie rozpisaną dietę, co dla wielu osób nie jest bez znaczenia.

Przebieg konsultacji online z dietetykiem

Wizyta w ramach konsultacji online z dietetykiem wygląda podobnie jak spotkanie twarzą w twarz, odbywa się jednak za pośrednictwem internetu. W zależności od konkretnego specjalisty rozmowa może przebiegać w różny sposób i zawierać inne elementy, jednak z reguły jej przebieg zawiera następujące elementy. Jeszcze przed rozpoczęciem pierwszej wizyty większość specjalistów rozpoczyna pracę z daną osobą od krótkiego kwestionariusza, w którym zawarte są pytania na temat wieku, ewentualnych chorób, wzrostu, wagi,  przyjmowanych leków, a także nawyków żywieniowych. Zazwyczaj konsultacje z dietetykiem online prowadzone są przy użyciu komunikatora z opcją wideo, np. Popularny Skype, dzięki czemu specjalista może wizualnie ocenić wygląd sylwetki. Przygotowując się do rozmowy, warto także zastanowić się, a najlepiej zapisać, co, kiedy i w jakich ilościach jedliśmy w ciągu ostatnich dni, aby dać dietetykowi dane, na podstawie których ułoży on dietę, dostosowaną do naszych możliwości i oczekiwań. Konsultacje online to prosta, szybka, atrakcyjna cenowo, a przede wszystkim skuteczna propozycja dla każdego, kto chce wziąć sprawy w swoje ręce i zainwestować w swoje zdrowie, wygląd i samopoczucie.