Zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób powinien przebiegać trening biegowy? Jeżeli tak, dobrym rozwiązaniem jest porozmawianie z zaufanym trenerem. Być może nie brakuje osób twierdzących, że przygotowanie treningu biegowego to nic specjalnego, ale rzeczywistość przedstawia się nieco inaczej.
Ktoś może zapytać, gdzie można znaleźć odpowiedniego trenera? Odpowiedź na to pytanie może nie być łatwa. Na pewno jednak warto zwrócić uwagę na najbliższą szkołę, niewykluczone, że w szkole pracuje zaufana osoba.

 

Warto też pamiętać o tym, że sport to nie zawsze sukcesy, sport to też wiele potu czy łez. Z czego wynika to przypomnienie? Najkrócej mówiąc, nie wolno się zrażać! Można powiedzieć, że zawsze trzeba walczyć, ale oczywiście należy walczyć odpowiedzialnie, odpowiedzialność jest po prostu kluczowa (naturalnie to samo dotyczy też nie tylko treningów biegowych).

O czym jeszcze warto wspomnieć? Nie ulega wątpliwości, że ambicja może być problemem. Ktoś może zapytać, jak to możliwe, że ambicja może być problemem? Niestety, może i można pokusić się o stwierdzenie, że taka sytuacja ma miejsce stosunkowo często. Dobrym przykładem wydają się biegi długodystansowe. Nie ulega wątpliwości, że w przypadku biegów długodystansowych szalenie istotne jest umiejętne rozłożenie sił. Niemniej jednak bardzo łatwo o tym zapomnieć, kiedy rywal/rywalka biegnie szybciej. Jeżeli ktoś jest szybszy pod żadnym pozorem nie należy gonić za wszelką cenę. Ktoś może zapytać, z czego to wynika? Odpowiedź jest prosta — pogoń za wszelką cenę może skutkować utratą sił pod koniec dystansu (a do tego po prostu nie należy dopuścić).

Czy coś jeszcze można dodać? Zapewne znajdzie się jeszcze wiele kwestii do poruszenia, bieganie to temat, o którym wbrew pozorom można powiedzieć naprawdę dużo. Niemniej jednak zostawmy sobie to wszystko, co jeszcze nie zostało powiedziane (zresztą nie sposób odnieść się do wszystkiego przy okazji jednego tekstu).
Tak więc to byłoby na tyle teorii i teraz nadeszła pora na praktykę, czyli rozpoczęcie treningu biegowego.

Original Home