Osocze bogatopłytkowe to bezkomórkowa, naturalnie występująca w organizmie ludzkim substancja bogata w czynniki wzrostu i komórki macierzyste. Jest to substancja często stosowana w leczeniu problemów związanych z wypadaniem włosów, przerzedzeniem włosów oraz łysieniem. Wielu kobietom osocze bogatopłytkowe może być jednak znane z zabiegów kosmetycznych, których głównym zadaniem jest poprawa owalu twarzy, delikatny lifting i odżywienie skóry twarzy. Zabieg z użyciem osocza jest bezpieczny i przede wszystkim skuteczny, ponieważ w ramach terapii wykorzystuje się własną krew pacjenta. Jakie są efekty zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego na skórze głowy? Czy tego rodzaju zabiegi posiadają jakieś wady? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w poniższym artykule!

 

Osocze bogatopłytkowe – zabiegi w obrębie skóry głowy

Osocze bogatopłytkowe to substancja, która została wykorzystana do stymulacji wzrostu włosów, zmniejszenia wypadania włosów i zwiększenia ich gęstości. Krótko mówiąc, odpowiada ono za poprawę ogólnego wyglądu włosów oraz ich kondycji. Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego wykonywane są zawsze przez specjalistów, a w przypadku ostrzykiwania skóry głowy zabiegi te będą wykonywane przez trychologów. Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego określany jest jako zabieg nieinwazyjny, który mimo wszystko wymaga obecności osób posiadających odpowiedni poziom wiedzy teoretycznej i praktycznej, niezbędnej do prawidłowego wykonania zabiegu. Miejsce, które specjalizuje się wykonywaniem tego typu zabiegów w Krakowie to Centrum Zdrowego Włosa. Jest to klinika, w której pacjentki mogą znaleźć profesjonalną pomoc w ustaleniu odpowiedniego leczenia różnego rodzaju chorób skóry głowy.

 

Osocze bogatopłytkowe – wady i zalety zabiegów trychologicznych

Największą zaletą zabiegu trychologicznego z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest to, że efekty zabiegu będą miały wpływ nie tylko na kondycję włosów, ale także na zahamowanie ich wypadania oraz pobudzenie komórek do wzrostu włosów. Choć efekty zauważalne są już po pierwszym zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, odrobina cierpliwości jest wskazana, ponieważ będziemy musieli poczekać nawet do kilku tygodni na poważniejsze efekty zabiegu. Dla wielu osób może się to okazać pewnego rodzaju wadą, choć lepiej traktować to jako kolejny etap zabiegu trychologicznego. Po zabiegu skóra naszej głowy może być delikatnie opuchnięta i obolała, jednak po zabiegu nie musimy rezygnować z naszego dotychczasowego trybu życia. Jedyne o czym musimy pamiętać to ochrona skóry głowy przed promieniowaniem słonecznym za pomocą filtrów SPF.

Zapraszamy: https://centrumzdrowegowlosa.pl/.