W życiu spotyka nas taki moment, kiedy przestajemy radzić sobie z opieką nad starszą, bliską nam osobą. Musimy zastanowić się jak poradzić sobie w takiej sytuacji. Czy poszukać domu opieki, czy może prywatnej opiekunki? 

Decyzja czy poszukać prywatnej opiekunki, czy oddać bliską osobę do domu seniora zawsze jest niezmiernie trudna. Walczymy z myślami, co zrobić, by najbliższej osobie zapewnić jak najlepsze warunki, a jednocześnie nie jesteśmy przekonani do żadnego z tych rozwiązań. Jak sobie poradzić? Jak znaleźć idealne rozwiązanie?

Prywatna opiekunka

Znalezienie idealnej osoby, która będzie umiała zająć się bliską nam osobą nie jest łatwe. Musi to być osoba bardzo ciepła, cierpliwa, a jednocześnie musi mieć co najmniej podstawowe wykształcenie medyczne.

Osoby starsze często czują się samotne i odrzucone. Domownicy wychodzą do pracy, czy do szkoły, a starsza osoba samotnie siedzi przed telewizorem. Opiekun dla takiej osoby musi być człowiekiem kontaktowym, który umie po prostu spędzać czas ze starszą osobą.

Dom dla seniora

Prywatne domy opieki w Małopolsce np, http://armadaklinik.pl/ posiadają odpowiednie zaplecze medyczno – opiekuńcze. Przede wszystkim zatrudniają wykwalifikowanych pracowników. W domu seniora są lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, czy fizjoterapeuci. Taka opieka jest nieoceniona dla osoby starszej. Ciągła opieka medyczna oraz rehabilitacja pozwalają utrzymać starsza osobę w sprawności fizycznej, jak i intelektualnej.

Opieka nad starszymi w okolicach Krakowa to przede wszystkim odpowiedni personel. I tu nie liczą się tylko kwalifikacje. W kontaktach ze starszymi, często schorowanymi osobami, najważniejsza jest empatia, współczucie i uśmiech na ustach. Osoby, które są pozytywnie nastawione do życia i kochają swoją pracę, wnoszą radość do domu seniora.

Prywatne domy opieki w Małopolsce to również kontakt z innymi pensjonariuszami. Jest to możliwość spędzania czasu z ciekawymi ludźmi. Nawiązania przyjaźni. Rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Radość z bycia z ludźmi. Jest to lekarstwo na samotność i spędzanie czasu tylko w towarzystwie telewizora.