Wybór idealnej sofy do salonu nie jest prosty. Oprócz zwrócenia uwagi na takie elementy jak wygoda podczas siedzenia oraz praktyczność związana z funkcją spania musimy również wybrać odpowiednią dla nas tapicerkę. Najczęściej wybór oscyluje między tkaniną a skórą. Jakie są wady i zalety obu opcji?

 

Czym kierować się podczas wyboru idealnej tapicerki?

Po pierwsze, wybierając między tkaniną a skórą, powinniśmy zwrócić uwagę na to, co będzie lepiej pasowało do Twojego wnętrza. Niektóre aranżacje zdecydowanie bardziej polubią się z ciepłą i puszystą tkaniną, a inne wręcz przeciwnie – najlepiej będą komponowały się z sofą do salonu obitą elegancką skórą. Do tego powinniśmy wziąć pod uwagę nasze preferencje. Czy nie drażni nas dotyk skóry albo, czy dana tkanina jest dla nas przyjemna w dotyku. Gdy zawężymy w ten sposób poszukiwania, będzie nam o wiele łatwiej wybrać coś idealnego dla siebie.

 

Sofa do salonu obita tkaniną – czy warto?

Tkanina, niezależnie czy pleciona, czy puszysta, bez wątpienia nada salonowi więcej ciepła i przytulności niż skóra. Jednak wiele osób, którym w gruncie rzeczy najbardziej podoba się właśnie miękki materiał, obawia się, że będzie on niepraktyczny. Sofa do salonu obita tkaniną może przecież bardzo łatwo się pobrudzić, zmechacić, poprzecierać. Te obawy nie powinny nam już towarzyszyć, ponieważ w dobie nowoczesnych sof mamy naprawdę ogromny wybór świetnie przygotowanych do codziennego życia obić.

Ochrona przed plamami

Wiele dobrej jakości sof posiada specjalną powłokę hydrofobową. Jest to dosyć przydatna cecha kanapy do salonu, dzięki której mamy możliwość szybkiego zareagowania na jej zalanie. Jeśli to właśnie obawa przed nieumyślnym doszczętnym zniszczeniem mebla powstrzymuje nas przed wybraniem go w konkretnej tkaninie obiciowej, to powinniśmy zainteresować się produktami z taką właśnie powłoką. Gdy zdecydujemy się na tak nowoczesną sofę, możemy być pewni, że niestraszna jest jej nawet kawa, czy wino.

 

A może sofa do salonu ze skóry?

Zwolenników skóry nie brakuje. Materiał ten cechuje się wysoką odpornością i żywotnością. Wiele osób decyduje się na takie właśnie obicie, ponieważ chcą zainwestować w coś na dłużej. Coś, co się szybko nie zniszczy. W przeciwieństwie do tkanin bardzo łatwo się czyści. Jesteśmy wiec zwolnieni z konieczności poszukiwania odpornej na plamy tkaniny (chociaż sofy z powłokami hydrofobowymi nie są szczególnie trudne do zlokalizowania). Podsumowując, meble wypoczynkowe ze skóry wybierane są najczęściej z powodów aranżacyjnych oraz z potrzeby zainwestowania w coś ultra trwałego.

Wady skórzanej kanapy do salonu

Wady sof do salonu obitych skórą? Przede wszystkim dźwięk, jaki wydaje skóra podczas poruszania się na kanapie. Nie mniej, niektórym nie przeszkadza akurat ta cecha tego materiału. Wiele osób natomiast skarży się na problem podczas siadania na skórzanej kanapie z gołymi nogami. Często w lecie możemy doświadczyć nieprzyjemnego ‘’przyklejania’’ się naszej skóry do siedziska. Do tego możemy dodać także koszt tego typu sofy. Zdecydowanie zauważymy różnicę cenową między skórzanymi a tkaninowymi sofami. Na korzyść tych drugich.