Styl skandynawski pasuje do wielu mieszkań, a w szczególności sprawdza się we wnętrzach słabiej doświetlonych i o mniejszym metrażu. Wszystko przez to, że zakłada bardzo jasną kolorystykę, w której światło ma niebagatelne znaczenie. Dużą rolę gra też przestrzeń, a więc wszystkie te zabiegi, dzięki którym wydaje się, że jest jej więcej nawet w przypadku, kiedy nie mamy jej zbyt wiele. Dodatkowo, bardzo zachęcające są nawiązania do naturalnych surowców i materiałów. Dlatego też w takim wnętrzu doskonale odnajdą się surowe meble dębowe o prostej i minimalistycznej formie.

Czy wnętrze skandynawskie musi być białe?

 

Przeglądając różnego rodzaju foldery i stylizacje wnętrz możemy dojść do wniosku, że w większości propozycji dominuje kolor biały. Faktycznie, jest on często spotykany ze względu na fakt, że jest neutralny i optycznie powiększa wnętrza. Dodatkowo, zazwyczaj dobrze czujemy się w takich spokojnych i jasnych wnętrzach, podczas kiedy mocne, ciemne i intensywne kolory mogą nas bardzo męczyć i najprawdopodobniej szybciej nam się znudzą niż klasyczna biel. We wnętrzu skandynawskim jest jednak miejsce na inne kolory- meble dębowe do salonu niekoniecznie muszą być bielone, mogą pozostać w swoim naturalnym i tym samym pięknym wybarwieniu. Same meble dębowe do salonu mogą posiadać jakieś interesujące uchwyty, dzięki czemu wnętrze nabierze oryginalnego charakteru. Kolory możemy też wprowadzić do salonu w postaci dodatków i dekoracji- pięknych zasłon, dywanów czy poduszek i koców, czyli tych domowych tekstyliów, które jednocześnie są nam potrzebne każdego dnia i z których chętnie korzystamy.

Ważne elementy oświetlenia

 

Pamiętajmy również o tym, że wnętrze skandynawskie to pomieszczenie dobrze doświetlone. Jeśli wiec chcemy dodatkowo stworzyć w nim przytulny klimat- zdecydujmy się na dodatkowe lampy, np. lampy stołowe, które pozwolą na stworzenie pięknego oświetlania punktowego. To naprawdę sprawdza się w praktyce i szybko przekonamy się, że codziennie będziemy z tych lamp korzystać zamiast zapalać jedno centralne, górne źródło światła.

Więcej na https://polanomeble.pl/