Całoroczny dom drewniany to rozwiązanie, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród prywatnych inwestorów. Jeżeli marzysz o wspaniałym miejscu do życia dla Twojej rodziny, jest to opcja, obok której nie możesz przejść obojętnie. Z czego to wynika? Oto 5 najważniejszych zalet domów z drewna, które powodują, że są one wybierane chętniej niż np. obiekty murowane.
5 zalet całorocznego domu z drewna
Całoroczny dom drewniany to świetna opcja z co najmniej kilku powodów. Oto te najważniejsze, dzięki którym podjęcie decyzji o zainwestowaniu w to rozwiązanie okaże się dla Ciebie o wiele prostsze!
- Krótki czas budowy. Dom drewniany, wykonany zwłaszcza w technologii szkieletowej, pozwoli Ci szybko spełnić marzenia o posiadaniu własnego miejsca do życia. Czas budowy takiego obiektu nie przekracza często 3-4 miesięcy, co wynika z jednej strony z prostoty jego wznoszenia, a z drugiej z możliwości przeprowadzenia prac o każdej porze roku. Nie musisz więc czekać wiele lat, tak jak w przypadku budowy domu murowanego.
- Niższy koszt. Bardzo często inwestorzy decydują się na dom z drewna ze względu na oszczędność pieniędzy. Koszt wzniesienia takiego obiektu to zaledwie 300-400 tysięcy złotych, co nie jest kwotą wygórowaną. Oczywiście cena zależy od zastosowanej technologii, jakości wybranych rozwiązań czy też stanu (mniej zapłacisz np. za stan surowy, a więcej za dom wybudowany „pod klucz”).
- Trwałość na lata. Współczesne domy całoroczne buduje się z wysokogatunkowego drewna, które dodatkowo jest zabezpieczane przez różnego rodzaju czynnikami zewnętrznymi. W efekcie jest ono niezwykle odporne na różnego rodzaju uszkodzenia i służy swoim użytkownikom na przestrzeni dziesięcioleci. Nie musisz więc obawiać się tego, że po niedługim czasie pojawią się jakiekolwiek problemy.
- Doskonały mikroklimat. Drewno jest materiałem naturalnym, który tworzy doskonały mikroklimat we wnętrzach. Dzięki jego zastosowaniu możesz liczyć na optymalny poziom wilgotności we wnętrzach, co będzie przyjazne dla wszystkich domowników – również tych cierpiących na alergie.
- Ogromne możliwości projektowe. To Ty decydujesz, jaką powierzchnię będzie miał Twój całoroczny dom drewniany, jaki będzie rozkład jego pomieszczeń oraz w jaki sposób wykończyć wnętrza. Daje Ci to niemal nieograniczone możliwości i szansę na stworzenie takiego obiektu, który w stu procentach spełni oczekiwania Twoje oraz pozostałych domowników.
Czy dom drewniany ma wady?
Tak, ale jest ich bardzo niewiele. Warto przede wszystkim pamiętać o tym, by drewniane domy całoroczne były odpowiednio konserwowane – np. po kilku latach. Dzięki temu pozostaną odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Jeżeli chcesz wnieść obiekt trwały i piękny na przestrzeni wielu lat, powinieneś też skorzystać z usług specjalistów – np. od technologii szkieletowej. Tylko wtedy zyskasz pewność, że Twoja inwestycja będzie udana, a każdy z członków rodziny będzie mógł cieszyć się doskonałymi warunkami życia.