Całoroczny dom drewniany to rozwiązanie, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród prywatnych inwestorów. Jeżeli marzysz o wspaniałym miejscu do życia dla Twojej rodziny, jest to opcja, obok której nie możesz przejść obojętnie. Z czego to wynika? Oto 5 najważniejszych zalet domów z drewna, które powodują, że są one wybierane chętniej niż np. obiekty murowane.

5 zalet całorocznego domu z drewna

Całoroczny dom drewniany to świetna opcja z co najmniej kilku powodów. Oto te najważniejsze, dzięki którym podjęcie decyzji o zainwestowaniu w to rozwiązanie okaże się dla Ciebie o wiele prostsze!

  1. Krótki czas budowy. Dom drewniany, wykonany zwłaszcza w technologii szkieletowej, pozwoli Ci szybko spełnić marzenia o posiadaniu własnego miejsca do życia. Czas budowy takiego obiektu nie przekracza często 3-4 miesięcy, co wynika z jednej strony z prostoty jego wznoszenia, a z drugiej z możliwości przeprowadzenia prac o każdej porze roku. Nie musisz więc czekać wiele lat, tak jak w przypadku budowy domu murowanego.
  2. Niższy koszt. Bardzo często inwestorzy decydują się na dom z drewna ze względu na oszczędność pieniędzy. Koszt wzniesienia takiego obiektu to zaledwie 300-400 tysięcy złotych, co nie jest kwotą wygórowaną. Oczywiście cena zależy od zastosowanej technologii, jakości wybranych rozwiązań czy też stanu (mniej zapłacisz np. za stan surowy, a więcej za dom wybudowany „pod klucz”).
  3. Trwałość na lata. Współczesne domy całoroczne buduje się z wysokogatunkowego drewna, które dodatkowo jest zabezpieczane przez różnego rodzaju czynnikami zewnętrznymi. W efekcie jest ono niezwykle odporne na różnego rodzaju uszkodzenia i służy swoim użytkownikom na przestrzeni dziesięcioleci. Nie musisz więc obawiać się tego, że po niedługim czasie pojawią się jakiekolwiek problemy.
  4. Doskonały mikroklimat. Drewno jest materiałem naturalnym, który tworzy doskonały mikroklimat we wnętrzach. Dzięki jego zastosowaniu możesz liczyć na optymalny poziom wilgotności we wnętrzach, co będzie przyjazne dla wszystkich domowników – również tych cierpiących na alergie.
  5. Ogromne możliwości projektowe. To Ty decydujesz, jaką powierzchnię będzie miał Twój całoroczny dom drewniany, jaki będzie rozkład jego pomieszczeń oraz w jaki sposób wykończyć wnętrza. Daje Ci to niemal nieograniczone możliwości i szansę na stworzenie takiego obiektu, który w stu procentach spełni oczekiwania Twoje oraz pozostałych domowników.

Czy dom drewniany ma wady?

Tak, ale jest ich bardzo niewiele. Warto przede wszystkim pamiętać o tym, by drewniane domy całoroczne były odpowiednio konserwowane – np. po kilku latach. Dzięki temu pozostaną odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Jeżeli chcesz wnieść obiekt trwały i piękny na przestrzeni wielu lat, powinieneś też skorzystać z usług specjalistów – np. od technologii szkieletowej. Tylko wtedy zyskasz pewność, że Twoja inwestycja będzie udana, a każdy z członków rodziny będzie mógł cieszyć się doskonałymi warunkami życia.