Na polskich drogach możemy dojrzeć coraz więcej samochodów, które posiadają zielone tablice rejestracyjne. Również ilość stacji ładowania pojazdów elektrycznych, które możemy znaleźć w ofercie przedsiębiorstw promujących OZE np. Elektromasters, zwiększyła się w ciągu ostatnich kilku lat, dzięki czemu obecnie właściciele elektryków nie muszą martwić się o brak “paliwa”. Elektromobilność to piękna rzecz, która dzieje się na naszych oczach! Pojęcie elektromobilności nie jest jednak znane wielu osobom, a można nieśmiało powiedzieć, że w ciągu najbliższych dziesięcioleci, podbije ono cały świat.

 

Elektromobilność, emobilność czy energetyczna mobilność?

Bez względu na to, które określenie wybierzemy, elektromobilność oznacza zawsze to samo. Według ekspertów elektromobilność oznacza nowoczesne rozwiązania wykorzystywane przez inżynierów i specjalistów, którzy pragną zajmować się rozwojem technologii oraz infrastruktury w kontekście pojazdów elektrycznych oraz stacji ładowania. Mówiąc prościej, elektromobilność to pojęcie, które obecnie wykorzystujemy w celu określenia różnego rodzaju rozwiązań, wykorzystywanych w świecie motoryzacji i produkcji samochodów elektrycznych.

 

Elektromobilność jest ważną częścią świata, która może całkowicie odmienić przyszłość człowieka na planecie. To właśnie te nowoczesne zmiany, o których więcej możemy poczytać na stronie https://elektromasters.com.pl/oferta/elektromobilnosc/, mają swój wpływ na wprowadzanie zielonej energii na polski rynek. Warto jednak pamiętać, że nieodłącznym elementem samochodów elektrycznych są oczywiście stacje ładowania, które coraz więcej klientów decyduje się stworzyć we własnym garażu, korzystając z oferty specjalistów z dziedziny OZE np. Elektromasters.

 

Jak wygląda elektromobilność w Polsce?

Tak jak na całym świecie, tak i w Polsce, rozwój elektromobilności jest niezwykle dynamiczny, a wskazują na to przede wszystkim liczby pełnych elektryków, które w 2022 roku pojawiły się na polskich drogach, a było ich ponad 20 tysięcy sztuk! Możemy też na co dzień zauważyć na ulicach coraz większą ilość autobusów i busów elektrycznych, które wykorzystywane są do transportu miejskiego w wielu polskich miastach.

 

Co wpływa na rozwój emobilności? Przede wszystkim przepisy unijne i wsparcie finansowe ze strony UE, która zadeklarowała pełną neutralność klimatyczną do 2050 roku. W tym wypadku Polska, a dokładniej mówiąc osoby rządzące, muszą najpóźniej w 2035 roku wprowadzić w życie pewne restrykcje, dotyczące poruszania się na drogach za pomocą aut wyposażonych w silnik spalinowy. Zanim jednak do tego dojdzie, wielu polskich kierowców liczy na rozwój infrastruktury i stworzenie nowych stacji ładujących na terenie całego kraju!