Kochasz zwierzęta? Masz rasowego psa i chciałbyś go rozmnażać? Myślisz o założeniu hodowli psów w Hiszpanii? Najpierw poznaj prawo dotyczące hodowli i handlu zwierzętami w  Hiszpanii. Podpowiemy Ci, w jakich miejscach szukać informacji o pozwoleniach i regulacjach. Poniżej znajdziesz również najważniejsze informacje o zakładaniu spółki i prowadzeniu działalności gospodarczej w Hiszpanii. 

Czy Hiszpanie kupują psy?

Tak, Hiszpanie chętnie kupują czworonogi. W Hiszpanii pies to członek rodziny i zazwyczaj tak jest traktowany. Hodowla psów w Hiszpanii jest biznesem opłacalnym, ale należy spełniać odpowiednie wymogi prawne i mieć wszystkie potrzebne pozwolenia.

Hodowla psów rasowych w Hiszpanii

Po pierwsze musisz wiedzieć, że zgodnie z hiszpańską Ustawą o hodowli i handlu zwierzętami, sprzedawanie psów  bez odpowiednich licencji i zezwoleń jest nielegalne.

Szczegółowe wymagania odnośnie do hodowli i opieki nad zwierzętami w Hiszpanii reguluje prawo uchwalone przez poszczególne wspólnoty autonomiczne Hiszpanii. Co więcej, niektóre rasy i krzyżówki ras psów uznawane są za potencjalnie niebezpieczne. Do takich ras należą: doberman (odmiana andalucia), pit bull terrier, staffordshire bull terrier, american staffordshire terrier, rottweiler, dog argentyński, fila brasileiro, tosa inu, akita inu. W przypadku tych ras nie tylko hodowla, ale już samo posiadanie psa wymaga pozwoleń. 

Szczegółowe informacje, jakie pozwolenia będą Ci potrzebne, aby otworzyć hodowlę psów, znajdziesz w lokalnym oddziale Królewskiego Hiszpańskiego Towarzystwa Kynologicznego (Real Sociedad Canina de España).

Założenie spółki w Hiszpanii – to musisz wiedzieć

Czy założenie spółki w Hiszpanii przez Polaka jest możliwe? Oczywiście, choć może się wydać odrobinę skomplikowane. Musisz zacząć od dopełnienia kilku formalności. Najpierw zarejestruj swój pobyt w Biurze dla Cudzoziemców (Oficina de Extranjería). Po tym, jak proces rejestracji przebiegnie pozytywnie, otrzymasz numer NIE (Número de Identidad de Extranjero). Następnie otwórz konto bankowe w dowolnym hiszpańskim banku. Teraz pozostaje Ci tylko otworzenie spółki w dowolnym Hiszpańskim banku. Następnie możesz otworzyć spółkę w kancelarii notarialnej.

Jaka spółka w Hiszpanii? 

W Królestwie Hiszpanii, podobnie jak w Polsce, możesz prowadzić, różne typy działalności gospodarczej. 

Formy działalności gospodarczej w Hiszpanii:

Sociedad Limitada spółka z ograniczoną odpowiedzialnością,

  • autónomo – jednoosobowa działalność gospodarcza,
  • sociedad colectiva – spółka jawna,
  • sociedad comanditaria spółka komandytowa,
  • sociedad anónima – spółka akcyjna.

Jeśli chcesz prowadzić własną, małą hodowlę psów, najodpowiedniejszą i najtańszą opcją będzie jednoosobowa działalność gospodarcza. Spółkę bez osobowości prawnej w Hiszpanii możesz założyć jako empresa individual (przedsiębiorca jednoosobowy).  Chcesz znaleźć więcej informacji na ten temat? Sprawdź -> https://biuroksiegowewhiszpanii.pl