Mikołajku tuż zapasem dlatego dziś postanowiliśmy poddawać Wam kilka pomysłów na prezent z tej okazji. Będą to pomysły na prezenty zarówno dla małych, jak i dużych. Znajdziecie tu pomysły na prezenty dla swojej drugiej połówki oraz dla swoich pociech. Podpowiadamy też tym, którzy jeszcze nie mają dzieci i zastanawiają się nad prezentem dla swoich chrześniaków, siostrzenic czy bratanków.

 

Dla całej rodziny

Ciekawym pomysłem na prezent dla całej rodziny może być pobyt w hotelu, który oferuje atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. My wybraliśmy się rok temu do Grand Chotowa w Dębicy. To miejsce położone nad zalewem, gdzie cała rodzina znalazła atrakcje dla siebie. Były i takie, które ucieszyły dzieci i takie, z których skorzystali dorośli i był też czas, który spędzaliśmy wspólnie. Myśleliśmy o pobycie na Podkarpaciu i wpadła nam w oko Dębica. Hotel był wygodny i ciekawie położony. Jednak trzeba wcześniej zarezerwować miejsca, dlatego piszemy Wam o mikołajkowych pomysłach już dzisiaj. To też ciekawe miejsce dla zakochanych. Dlatego jeśli nie wiecie, co podarować swojej drugiej połówce, pobyt w Grand Chotowa może być ciekawym pomysłem.

Dla dzieciaków

Aktualnie jest ogromna moda na gry planszowe. Rynek przeżywa absolutny zalew grami dla małych i dużych. Staramy się kupować naszym dzieciom takie gry, w które możemy zagrać wspólnie, ale jednocześnie, żeby sami też mogli pograć, kiedy my jesteśmy zajęci obowiązkami domowymi. Dbamy też bardzo, aby gry, które kupujemy nie tylko bawiły, ale też uczyły. Nie koniecznie muszą to być gry edukacyjne, inne też mogą uczyć logicznego czy strategicznego myślenia i planowania na przyszłość. Jedne uczą zasad ekonomii, a inne rozwijają umiejętności interpersonalne. Kupując dzieciakom taką grę wręczamy im nie tylko zabawkę, ale też obietnice wspólnie spędzonego czasu.

Dla rodziców

W Mikołajki obdarowujemy nie tylko dzieci, ale też rodziców. Nasi są niezwykle praktycznie dlatego przygotowujemy dla nich zawsze prezenty z jednej z dwóch kategorii: praktyczne i przydatne, które przydadzą im się w domu, albo takie na które sobie nie pozwolą, bo uważają, że to strata pieniędzy, choć pewnie chętnie by z nich skorzystali. Takim pomysłem jest na przykład voucher na podróż, albo do salonu kosmetycznego, albo na jakąś fajną i ciekawą kolację. Na tą drugą kategorię zawsze początkowo kręcą nosem, a po co wydawać pieniądze i tak dalej, ostatecznie korzystają z prezentu, a potem wspominają go i opowiadają o nim przez długie miesiące.