Dzieci to stworzenia pełne energii, które kochają biegać, psocić i poznawać świat. Dlatego ubierajmy je na co dzień w wygodne ubrania, które nie będą krępowały im ruchów. W rzeczy, które mogą ubrudzić i zniszczyć, bo przecież eksploracja kuli ziemskiej i przeprowadzanie błotnych eksperymentów wymaga poświęceń. W codziennych zabawach dzieciom powinny towarzyszyć wygodne ciuchy do zabawy. Inaczej jednak jest w przypadku uroczystych okazji.

W takim przypadku nasze pociechy powinny być ubrane schludnie i odświętnie. Sukienki czy garnitury dziecięce, w zależności od tego czy nasz maluch to chłopiec czy dziewcznyka. Takie ubranie pomaga w socjalizacji naszych dzieci. Uczy je, że pewne okazje wymagają odpowiedniego stroju. Warto także zwracać ich uwagę, że świadczy to o szacunku do osób i miejsca, do którego się udajemy oraz podkreśla uroczysty charakter wydarzenia. Jeśli ubieramy w ten sposób nasze dzieci wyjaśnijmy im też dlaczego to robimy, aby lepiej mogły zrozumieć cel tego, że nie mogą iść z połatanych spodniach czy koszulce, której plam nie da się już wyprać. Stroje przeznaczone na specjalne okazje powinny być eleganckie i estetyczne, to jednak wcale nie oznacza, że mają być niewygodne.

Dla przykładu możemy ubrać małą dziewczynkę w spódniczkę mini – tylko po co? Taka spódniczka będzie krępowała jej ruchy, a nie ma się co oszukiwać nawet podczas uroczystości takiej jak wesele, urodziny czy komunia dzieci chcą biegać i bawić się. Dlatego wybierzmy dla dziewczynki spódniczkę czy sukienkę rozkloszowaną, która nie będzie krępowała jej ruchów. Kolor? Dowolny. W zależności od tego, w którym wygląda dobrze i który najbardziej jej odpowiada. Jeśli ma zamiłowanie do różu – pozwólmy jej go nosić, jeśli go nie cierpi – nie kupujmy jej na siłę takich rzecz. Są dzieci, które od wczesnych lat dziecięcych wiedzą, co chcą nosić i czują się wręcz nieszczęśliwe jeśli ktoś każe im założyć coś innego. Bywa także odwrotnie są dzieci, którym jest zupełnie obojętne co będą nosić, byle było im wygodnie – to także należy wziąć pod uwagę przygotowując odświętny strój dla naszych pociech.

Jak elegancko ubrać chłopca? Odpowiednie będą tutaj garnitury dla dzieci. Wbrew pozorom to bardzo wygodne i eleganckie ubranie. Musi być jednak dobrze dobrane do sylwetki i wieku naszego małego mężczyzny. Wygodne garnitury dziecięce można znaleźć w sklepach i na stronie – http://www.ewtex.pl/. Jeśli nie garnitur dla dzieci to alternatywą może być także elegancka koszula z kołnierzykiem oraz spodnie.