Maria (aranżerka od 5 lat): moim ulubionym materiałem, który zawsze polecam moim klientom jest drewno. Nie sklejka, czy składane meble z hipermarketów, ale prawdziwe drewniane meble. Moi klienci często decydują się na drewniane meble na zamówienie,  które oferuje producent mebli drewnianych. Drewno to ciepły, szlachetny materiał, który sprawia, że pomieszczenia są o wiele cieplejsze. Drewniane meble pasują do każdej aranżacji i mogą przybrać każdą formę. Drewno na podłogach to wykończenie wnętrza na lata, a drewniane ściany mogą skutecznie zabezpieczyć przed zabrudzeniami i artystycznymi zapędami dzieci. Dla mnie drewno to najlepszy materiał w aranżacji.

 

Ilona (aranżerka od 14 lat): wśród moich ulubionych materiałów, z których często korzystam należy z pewnością wymienić ceramikę. Jest to ceramika w różnej postaci. Czasem są to cegły ceramiczne, z których budowany jest kominek w mieszaniu klienta. Czasem są to ceramiczne płytki w kuchni czy łazience, a jeszcze innym razem są to wyroby z ceramiki, które służą do dekoracji salonu czy kuchni. Uwielbiam ceramikę, jest to jeden z najstarszym materiałów, które człowiek nauczył się wytwarzać, a proces jej produkcji przez tysiąclecia niewiele się zmienił. Poza tym jest to także naturalny materiał, który nie szkodzi środowisku naturalnemu.

 

Alan (projektant wnętrz od 9 lat): kocham w mojej pracy wykorzystywać szkło. Gdy tylko mam okazję zaproponować klientowi luksfery w ścianach czy całą szklaną ścianę służącą jako parawan – zawsze to zrobię. Szkło to według mnie jeden z najszlachetniejszych materiałów. Można go dowolnie formować. Trudno wyobrazić sobie kuchni bez szklanych naczyń, o ile nudniejsze byłby ozdoby choinkowe bez bombek. Jeśli mowa o materiałach, to szkło ma u mnie pierwszeństwo.

 

Wiktor (aranżer wnętrza 12 lat):  ja w swojej pracy najczęściej wykorzystuję różnego typu tkaniny. Zastosowanie tkanin w pomieszczeniu zmienia niesamowicie wygląd pokoju. Każdemu, kto chce zmienić swoje wnętrze polecam, sięgnąć po tkaniny.